Klub Rowerowy „33” – nowy projekt rekreacyjny dla uczniów naszej szkoły

Wprawdzie zima za pasem, ale już chcielibyśmy poinformować, że wiosną rozpoczynamy działalność Klubu Rowerowego „33”, skupiającego osoby chcące czynnie i w ciekawy sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Wprawdzie na rowerach można jeździć niemal cały rok, to jednak prawdziwy sezon zaczyna się wiosną. Dlatego też z myślą o weekendowym wypoczynku na dwóch kółkach chcielibyśmy zaproponować zainteresowanym uczniom wycieczki rowerowe w granicach miasta, jak i poza nim. Korzystając z rozwijającej się infrastruktury rowerowej, coraz większej liczby ścieżek, już w marcu – jeżeli tylko na to pogoda pozwoli – planujemy pierwszy sobotni, kilkugodzinny wypad inaugurujący działalność koła rowerowego. Warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie roweru oraz odpowiedniej sprawności i kondycji potrzebnej do pokonania zaplanowanej trasy. O terminie zgłoszeń i pierwszej trasie będziemy informowali z wyprzedzeniem na stronie szkoły. Rajd zostanie poprzedzony spotkaniem informacyjnym dla zainteresowanych, tak abyśmy bezpiecznie i z przyjemnością rozpoczęli sezon wycieczek rowerowych.
Mottem naszego naszego klubu będzie myśl, jaką znaleźliśmy w jednym z warsztatów rowerowych: Dinozaury nie jeździły na rowerach i wyginęły. Przypadek? Nie sądzę! 🙂
Z nadzieją na wspaniałe przeżycia podczas rowerowych eskapad, zapraszamy do udziału!
Organizatorzy: Robert Wójcik, Grzegorz Trzeciak i Marcin Małecki, czyli najwytrwalsi bicykliści wśród nauczycieli 🙂